Новости

Сфотографували Атом у рекордному дозволі

Дозвіл, яке отримали фізики з Корнеллського університету, склало всього 0,39 ?. Попередній рекорд дозволу вдвічі більше - 0,98 ?.

У минулому році фізики з Корнеллського університету запропонували пристрій electron microscope pixel array detector (EMPAD), що заміняє систему генераторів, фокусуючих входять електрони. Пристрій являє собою... ( подробнее )

Голос бога: Знайдена область мозку, що відповідає за релігійність

Нейробіологи з США і Канади визначили область мозку, яка відповідає за релігійний досвід і відчуття присутності надприродного. Виявилося, що при зменшенні активності в нижній тім'яній часточці (lobulus parietalis inferior), яка відповідає за створення почуття контролю над своєю власною волею, може виникати ілюзія присутності стороннього всемогутнього... ( подробнее )

Фізики нагріли воду до рекордної температури

Вчені з німецького дослідницького центру з фізики частинок DESY і Уппсальського університету (Швеція) провели експеримент за сверхбыстрому нагрівання води рентгенівським лазером (разером) - і подивилися, чи збігається результат з симуляцією.

Зазвичай нагрівання при кип'ятінні води полягає в передачі кінетичної енергії молекул через вібрацію... ( подробнее )

У рослин виявлена система комунікацій через коріння

Рослинам не подобається, коли їх постійно чіпають. Для цих нерухомих організмів дотик зазвичай означає надто тісну близькість з іншою рослиною — і майбутню конкуренцію з ним за сонячне світло. Але вони здатні обмінюватися сигналами і через кореневу систему, змінюючи характер зростання сусідів. Про це Велемир Нінкович (Velemir Ninkovic) і його колеги... ( подробнее )

В мультивселенной більше життя, ніж передбачалося

Мультивсесвіт - в якої є і наш Всесвіт - може бути не так вже й ворожа до життя, як раніше передбачалося, згідно з новим дослідженням. Питання лише в тому, чи існують інші всесвіти. Вчені з Університету Дарема, Університету Західного Сіднея і Університету Західної Австралії показали, що життя може бути поширеною в мультивселенной, якщо така існує.... ( подробнее )

З'ясовано походження десятої частини населення Землі

Міжнародна група вчених дозволила вікову загадку про походження сучасного населення в Південно-Східній Азії, де проживає 600 мільйонів чоловік. Згідно з висновками дослідників, воно сформувалося завдяки генетичному вкладом чотирьох різних давніх популяцій. Стаття фахівців опублікована в журналі Science, а коротко про наукову роботу розповідається... ( подробнее )

Вирахувано найбільш точну відстань до Полярної зірки

Астрофізики з Університету Вілланова (штат Пенсільванія, США) уточнили відстань від Землі до Полярної зірки. Досі існували лише приблизні оцінки: від 322 до 520 світлових років. Тепер з допомогою європейського космічного телескопа Гайя (Gaia) вчені визначили, що відстань до Полярної зірки становить 137 парсеків, або майже 447 світлових років. Неточність... ( подробнее )

Астрономи виявили зірку четверну

За допомогою космічного телескопа NASA Kepler міжнародна група астрономів відкрила двічі затемненню систему з гравітаційно зв'язаних чотирьох зірок. Ця знову виявлена система, що отримала назву EPIC 219217635, складається з зірок, близьких по розмірах до нашого Сонця і які мають маси в діапазоні від 0,41 до 1,3 маси нашої зірки.

У цьому... ( подробнее )

Астрономи зняли народження планети

Астрономи з Інституту астрономії Товариства Макса Планка в німецькому Гейдельберзі вперше в історії сфотографували планету на етапі формування, що прокладає собі шлях через протопланетарный диск. Планета PDS 70b прокладає собі шлях через диск матерії, що оточує молоду зірку PDS 70 в сузір'ї Кентавра 370 світлових роках від Землі.

Темна... ( подробнее )

Для кішок вегетаріанців почали вирощувати штучне м'ясо мишей

Останнім часом все більше людей замислюються про своє небажання вживати в їжу м'ясо тварин. Це породило популярні стартапи, які вирощують м'ясо в лабораторіях з клітин звірів. Райан Бетенкорт пішов далі. Його компанія вирощує м'ясо звірів для домашніх тварин.

Все почалося з того, що вегетаріанець Райан Бетенкорт вирішив, що не дасть своїй... ( подробнее )