Новости

Вчені: Марс був вологою пустелею

Клімат стародавнього Марса є в даний час предметом гарячих дискусій. Частина дослідників вважає, що Марс був теплим і вологим, подібно Землі, в той час як інші дослідники впевнені в тому, що основна частина поверхні ранньої Червоної планети була вкрита льодом. У новому дослідженні планетологи на чолі з Рамзесом Раміресом з Інституту наук про Землю... ( подробнее )

Астрономи знайшли галактику без темної матерії

За допомогою телескопа “Хаббл“ астрономам вдалося виявити в сузір'ї Кита вкрай дивну галактику NGC1052-DF2, майже повністю позбавлену темної матерії. Таке відкриття поставило вчених у глухий кут, одночасно відкривши нові горизонти для досліджень, повідомляє NASA.

“Ми думали, що кожна галактика має темну матерію. Невидима, таємнича субстанція... ( подробнее )

Медики виявили новий орган в тілі людини

Печінка, нирки, селезінка та інші органи оточені пухкою інтерстиціальної сполучної тканиною, яка утворює їх основу (строму) і заповнює вільний простір у проміжках. Новий метод конфокальної лазерної ендомікроскопіі дозволив медикам провести огляд интерстиция жовчних проток в ході стандартної процедури ендоскопії. При цьому він вперше постав як «відкрите,... ( подробнее )

Біологи вивчили геном ровесника динозаврів

Міжнародна група вчених з Пуерто-Ріко, Росії, США та інших країн детально вивчила геном цікавого насекомоядного звірка, що зовні нагадує землеройку: гаїтянського щелезуба (Solenodon paradoxus). Цей зникаючий вид належить до числа небагатьох отруйних ссавців. Як виявилося, це не єдина дивна особливість даної тварини.

Укус щелезуба небезпечний:... ( подробнее )

Телескоп Хаббл сфотографував "космічний очей" з галактик

Орбітальна обсерваторія Хаббл отримала фотографії химерного "космічного очі", чий зіницю і райдужна оболонка складені з декількох скупчень галактик, чий світ був спотворений гравітаційними полями, повідомляє сайт космічного телескопа.

У відповідності з передбаченнями теорії відносності Ейнштейна, скупчення темної або видимої матерії великої... ( подробнее )

Названа дата знищення Всесвіту частинкою бога

Фізики з Гарвардського університету в США з'ясували, що Всесвіт може загинути через 10139 років через дестабілізації бозона Хіггса, який відповідає за масу елементарних частинок, що беруть участь в перенесенні слабкої взаємодії. У результаті станеться вибух, який зробить неможливим існування хімічних елементів. Про це повідомляє видання Science Alert.

Бозон... ( подробнее )

У Новій Зеландії утворився великий розлом

Гігантський провал землі утворився на території однієї з сільськогосподарських ферм в Новій Зеландії, оголивши величезну підземну порожнину, яка, як припускають вчені, формувалася останні десятиліття або близько століття. Про це в понеділок повідомили місцеві ЗМІ.

Провал утворився в 15 кілометрах на південний схід від міста Роторуа, має... ( подробнее )

Знайдені у Німеччині витягнуті черепа виявилися нареченими зі сходу

Загадки витягнутих черепів з Баварії вже більше півстоліття: перші з них знайшли в 60-е роки під час розкопок на території сучасних німецьких міст, розташованих на берегах Дунаю. Всі вони датуються приблизно п'ятим століттям н. е.., і виявляються поряд з цілком звичайними черепами того ж часу поховання по всій Європі і Азії. Про те, що сталося з... ( подробнее )

Вчені: Один з великих вулканів на Гаваях може вибухнути

Вчені Гавайської вулканічної обсерваторії прийшли до висновку, що сплеск вулканічної активності на Великому острові може закінчитися серією потужних вибухів парових. Це викличе бомбардування околиць 10-тонними камінням з розплавлених порід і викид великої кількості попелу. Про це повідомляє видання Science Alert.

Виверження щитового вулкану... ( подробнее )

Біологи зрозуміли призначення сміттєвої ДНК

Дослідники з Інституту наук про життя при Університеті Мічигану і Медичного інституту Говарда Хьюза визначили, як сателітних ДНК, яка вважалася сміттєвої ДНК, відіграє найважливішу роль у складанні геному.

Перицентромерная сателітних ДНК складається з дуже простий і часто повторюваної послідовності генетичного коду. І хоча на її частку... ( подробнее )